Binance Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır Resimli Anlatım

Binance borsasına üye olup, para yatırma işlemini gerçekleştiremeyenler için resimli bir anlatım yapalım.  Ancak  Binance para çekme işlemi için tek bir yöntem değil de bir çok yöntemin olduğunu unutmayın. Bu yazıda sizlere Binance üzerinden Papara kullanılarak para çekme işlemini anlatacağım.

 

Farklı olarak Binance üzerinde bulunan Bitcoini ya da farklı bir kripto para birimini BtcTürk ve Paribu gibi borsalara göndererek para çekim işlemi yapabilirsiniz. Ancak elinizde bulunan kripto parayı borsadan borsaya dolaştırdığınız için, yüksek komisyon oranlarına maruz kalacaksınız. Bu nedenle sizin için en mantıklı seçenek Binance üzerinden Papara kullanarak para çekme işlemini gerçekleştirmek olacaktır.

Şimdi bu işlemi nasıl yapacağınızı resimli olarak aktaralım.

 

1. Tüm Coinleri TRY’ye Dönüştürün

Altcoinleri TRY Çevirme
Altcoinleri TRY Çevirme

Öncelikle elinizde bulunan Altcoinleri ve Bitcoinleri Türk Lirasına çevirmeniz gerekiyor. Papara üzerinden çekim yapacağınız için Türk Parasına çevirmenizin gerekmesi oldukça normal. Tabi direkt olarak TRY satışı yapabileceğiniz kripto para sayısı limitli. Bunun için öncelikle Tüm coinlerinizi BTC’ye ya da BNB coine dönüştürün.

 

BNB coine dönüştürmeniz düşük komisyon ödemeniz açısından daha mantıklı. Daha sonra da tüm coinleri BNB’den Türk Lirasına çevirebilirsiniz. Tüm bunları yaptığınızı varsıyorum.

 

2.Spot Cüzdan sekmesine Girişi Yapın

Spor Cüzdan
Spor Cüzdan

Spot cüzdan sekmesine giriş yaptığınız da sağ üst kısımda ”Çekme” sekmesini göreceksiniz. bu kısım sizin para çekme için kullanacağınız alan. Para çekmek için bu sekmeye tıklamanız yeterli.

 

3. Çekim Miktarını Girin

Para Çekim Miktarı
Para Çekim Miktarı

Son aşamada karşınıza bu tarz bir ekran çıkacak. Yapmanız gereken sağ taraftaki tutar alanına çekmek istediğiniz Türk Lirası miktarını girmek. Tabi sol tarafta Paparanın seçili olduğundan emin olun. Eğer tüm bakiyeyi çekecekseniz turuncu TRY sekmesine tıklamanız yeterli. Ardından Devam et butonuna tıklayın.

 

Not: Benim papara hesap numaram sistemde kayıtlı olduğu için bu işlem otomatik gerçekleşecektir. Yani mail onayına kalacaktır. Sizde Paparaya üye olup ya da üye iseniz papara numaranızı tanımlayıp çekim işlemini gerçekleştiriniz.

 

Tabi çekim işlemini tamamlamak için sizden son aşama olarak e-mail doğrulaması veya sms doğrulaması istenecektir. Tüm bunları tamamladıktan sonra Binance para çekme işlemini tamamlamış olacaksınız.

 

Bu işlemlerde takıldığınız herhangi bir konu olursa benimle yorumlar bölümünden iletişime geçebilirsiniz. Sorularınız en kısa zamanda cevaplandırılacaktır.

>> Bitcoin Teknolojisi Nedir

>> Binance Kullanım Rehberi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir