Binance Para Kazanma Yolları

Binance borsası hem ülkemizde hem de dünyada en çok kullanılan kripto para borsasıdır. Hacim bakımından ve listelediği kripto para birimleri bakımından bir çok rakibine fark atmıştır diyebiliriz. Bu kadar tercih edilmesinin nedeni komisyon oranlarının düşük olması, farklı kazanç methotları sunması ve seçeneğin çok olması diyebiliriz. Peki siz nasıl Binance ile para kazanabilirsiniz? Bu yazıdan detaylı olarak Binance para kazanma yollarından bahsedeceğiz.

Öncelikle Binance üzerinden kaç çeşit para kazanma yönteminin olduğuna bakalım.

  • Altcoin alım satımı yapmak
  • Vadeli işlemler ile para kazanmak
  • Margin Trading ile Para Kazanma
  • Madencilik ile Para Kazanma
  • Binance Earn ve Pool

 

Binance Para Kazanma

Binance Para Kazanma
Binance Para Kazanma

Yukarıda maddeler halinde Binance ile nasıl para kazanabileceğinizi sıraladık. Ancak bu yazı daha çok alım satım yapanlar ve kaldıraçlı işlemler ile gelir elde etmek isteyenler içindir.

Alım satım yaparak para kazanmak istiyorsanız belirli bir stratejinizin olması gerekiyor. Öncelikle hangi kripto paranın neye göre yükseldiğini bilmiyoruz diyebiliriz. Olumlu haberlerden ziyade herhangi bir haber olmadan da bir altcoin %100’ün üzerinde yükselebilir. Burada bizim yapmamız gereken nedir? Nasıl her şartlarda para kazanabiliriz?

Öncelikle bu yazı yatırım tavsiyesi değildir. Tamamen kişisel görüş içerir. Her zaman en doğru karar kendiniz tarafından verilen karardır.

 

Ortalama Yükseltme Yöntemi

Bu yöntemi uygulamak için öncelikle yatırım sermayenizin biraz yüksek olması gerekiyor. Bu strateji özellikle yatırım da ters durumda kalanlar için idealdir. Uzun vadeli olarak uygulama gerektir.

Örneğin; fiyatı 10 dolar olan bir Altcoinden 10 adet yani 100 dolarlık aldığınızı varsayalım.

Altcoin fiyatı birden 5 dolara düştür. Görünürde yarı yarıya bir kaybınız oldu. Bu durumda aynı pozisyona gelmek için 5 TL üzerinden en az %200’lük bir yükseliş gerekiyor. Tabi %200’lük yükselişi beklemek zor. Bu nedenle 5 Dolara düşen kripto para biriminden 10 adet daha alıp ortalamanızı düşürmek en mantıklı seçenektir.

5 $  * 10 Adet = 50 Dolar

Ortalama Fiyat: (50$+100$ ) / 20 Adet = 7,5 Dolara düşmüş oldu. Yani başlangıçta 10 dolar olan coin maliyeti 7,5 dolar oldu. Şimdi % 200’lük bir yükseliş yerine 5 dolar olan coinin 7,5 dolara çıkması sizi başlangıç seviyesine götürecektir. Yani % 50’lik bir artış yeterli.

 

Yol Haritası Oluşturmak

Binance para kazanma yöntemlerinden birisi de bir stratejiye sahip olmaktır. Yani alım satım yapmadan önce bunu nasıl yapacağınız, yatırımcı karakterinizin nasıl olacağını belirlemelisiniz.

Bitcoin ve Altcoin piyasasında aşırı oynaklık mevcut. Bu nedenle satın alacağınız coin yükseldiğinizde ne zaman satacağınızı, ne kadarlık bir yükselişin sizin için yeterli olacağını belirlemelisiniz. Tabi bu durum düşüşler içinde geçerli.

Stop-loss ve take profit kelimelerine aşina olmalısınız. Kripto para birimi alımı yaptıktan sonra fiyat olarak kaça düşerse satılsınız, ya da kaça yükselirsen kar alınsın sekmeleridir. Bu sekmeler otomatik olarak işlem emiri uygulayıp sizin kar etmenizi ya da zararınızı azaltmayı hedefler.

Özellikle kaldıraçlı yani vadeli işlemlerle ilgileniyorsanız stop-loss kullanmayı ihmal etmeyiniz.

 

Binance Vadeli İşlemler ile Para Kazanma

Binance üzerinde alım satım yapıyorsanız, yolunuz mutlaka vadeli işlemlere düşmüştür. Paranızın 125 katına kadar işlem yapmanızı sağlar. Tabi 125 katı demek bir hayali. Çünkü bu yüksek kaldıraç oranıyla kazanç elde etmek imkansıza yakındır. Eğer kaldıraçlı işlemler nedir bilmiyorsanız öncelikle Binance Kaldıraçlı İşlemler başlıklı yazıyı inceleyiniz.

Özetle paranızın 2 katından başlayarak 125 katına kadar işlem yapma şansınız mevcut. Ancak kaldıraç oranı  ne kadar yüksek olursa riskinizde o derece artmaktadır.

Ancak kaldıraçlı işlemlerde genellikle alacağınız kripto para biriminin fiyatına göre kaldıraç seviyesi ayarlarız. Nasıl yani?

Fiyatı 10 dolar olan bir coin bir anda 2-3 dolara kadar düşebilir. Yada bir anda 20 dolara kadar çıkabilir. Ancak fiyatı 1200 Dolar olan Etherium bir  anda 2500 Dolara ya da 10 Bin Dolara çıkamaz.

Buradan yola çıkarak oynaklık seviyesi yüksek olan coinlerde kaldıraç seviyesini düşük tutmak her zaman daha mantıklıdır. Ancak oynaklığı düşük olan Etherium, Bitcoin ve Bitcoin Cash gibi kripto para birimlerinde kaldıraç seviyesini diğer coinlere göre daha yüksek tutabilirsiniz.

 

Altcoin Alım Satımı Yapmak

Öncelikle altcoin alım satımı başlıklı makale üzerinden detaylı bilgi edinebilirsiniz. Burada uygulanması gereken ve yeni yatırımcıların çok yaptığı bir hatadan bahsetmek istiyorum.

Hiç bir zaman yükselen bir kripto para birimini satın almak mantıklı değildir. Bu genellikle yükselişi kaçırıcam korkusuyla yapılan bir hatadır. Yani yükselmeye doymuş olan bir kripto para biriminin bundan sonra ki hamlesi düşüş yaşamaktadır.

Örneğin; Bitcoin 40 Bin Dolara kadar çıktı. Ancak bunu yaparken duraksayarak yaptı. Yani her çıkış noktasında, satıp kazancını alanlar oldu. Sizde 40 Bin dolara çıktığında satış yapıp karınızı alabilirsiniz. Burumda 40 Bin Dolardan almak mantıklı değil, düşüşü aşamasında almak her zaman daha mantıklıdır. Bu konuda detaylı bilgi için Bitcoin grafik okuma başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

 

Bitcoin para kazanma yolları başlıklı makalemizin sonuna geldik. Görüşlerinizi yorumlar bölümünden bizimle paylaşabilirisniz.

 

One thought on “Binance Para Kazanma Yolları

  1. Merhabalar yabancı uyruklular Türkiye’de binance kayt olup orada kimlik doğurlamasında pasoport kullanarak, hesapta Türkiye’den açarak bitcoin veya altcoinleri alim satim işlerini gerçekleştirebilir miyiz? Bizim ülkede yok olduğu için ben Kırgızıstan’dan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir