Binance Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır

Bitcoin ya da Altcoin alım satımı yapanlar için artık işlemler her geçen gün daha da kolaylaşıyor. Binance para yatırma konusunda bir çok seçenek ve avantaj sunmaktadır. Binance Borsası üzerinden Havale, Kredi Kartı ve Banka Kartı ile para yatırma işlemi yapmanız mümkün.

 

Bir çok borsa işlem yapabilmeniz için kimlik onayı isterken Binance üzerinde 2 Bitcoine kadar herhangi bir kimlik onayı gerçekleştirmeniz gerekmiyor. Tabi ilerde bu kuralda değişikliğe gidilir mi bilinmez. Şimdi sizlere detaylı olarak para yatırma işlemini nasıl yapacağınızı anlatalım.

 

Binance Para Yatırma

Biannce para yatırma
Biannce para yatırma

Binance borsasında Bitcoin ve Altcoinlerle işlem yapabilmeniz için öncelikle Türk Lirası yatırmanız gerekiyor. Türk Lirası yatırdıktan sonra Bitcon alıp, istediğiniz gibi ticaretinizi gerçekleştirebilirsiniz. Tabi para yatırma işlemi için Kripto TRY Al sekmesini kullanacaksınız. Bu sekmenin en altında bulunan TRY Yatırın sekmesine de tıklayarak ilerleyin.

 

Not: Banka kartı yada kredi kartı ile para yatırmak istiyorsanız direkt Kredi Kartı ile Bitcoin Satın alma başlıklı makaleyi okuyabilirsiniz.

 

Türk Lirası Yatırma

Türk Lirası Yatırma

Para yatırmak için öncelikle Papara hesabına sahip olmanız gerekiyor. Eğer Papara hesabınız yok ise uygulamayı yükleyip, 10 dakika içerisinde kendinize ait hesap edinebilirsiniz. Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi sol tarafta Papara’yı seçip, sağ tarafta miktar kısmını girin. Vatandaşlık numarası kısmına da TC Kimlik numaranızı ekleyin. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra devam et butonuna tıklayın.

 

Not: Bu aşamada duruma göre Binance sizden kimlik onayı isteyebilir. Bunun için kimliğimi onayla sekmesine tıklayıp, kısa bir süre içerisinde onaylanmış profile sahip olabilirsiniz.

 

Papara Para Gönderme Aşaması

Papara Para Yatırma
Papara Para Yatırma

Devam et butonuna tıkladıktan sonra Binance Borsası sizi otomatik olarak Papara uygulaması ödeme ekranına yönlendirecek. Tabi bu aşamada Papara uygulamasının içinde yatıracağınız miktar kadar para olması gerekiyor. Papara uygulamasında karşınıza çıkan ekran üzerinden ” İşlemi Onayla ” seçeneğine tıklayın. Para yatırma işleminiz onaylanmıştır. Artık Bitcoin alım satımı yapabilirsiniz. Bunun için Altcoin nasıl alınır başlıklı makaleyi okuyunuz.

 

Önemli : Eğer yukarıdaki Papara hesabı dışında sadece Banka Kartı ile ödeme yapmak isterseniz ilk ekran fotoğrafında yer alan Kredi/ Banka kartı sekmesine tıklayarak aynı işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Binance para yatırma konusunda takıldığınız konularda yorumlar bölümünden yazabilirsiniz. Sorularınız en kısa zamanda cevaplandırılıp, makale eklenecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir