En ÇokTercih Edilen 3 Bitcoin Cüzdanı

Bitcoin cüzdanı, sanıldığı üzere kullanıcıların sahip oldukları Bitcoin değerini korumaz. Bitcoin cüzdanları kullanıcılara sahip oldukları Bitcoin’i işletme şansını verir. Kullanıcılara özel kilitleme ve şifreleme sistemleri bulunan Bitcoin cüzdanları ile Bitcoin bakiyeleri saklanır ve web erişimi ile istenilen her dakika gerekli Bitcoin işlemini yapmak mümkün hale gelir. Dijital sistemler üzerinden sunulan Bitcoin cüzdanlarında tercih edilecek olan platformun güvenilirliğine dikkat etmek gerekir. Güvenilir kaynaklar olmadığı durumlarda cüzdanlara üçüncü kişilerin erişimi mümkün olur ve bu durum da kullanıcıların istenmeyen durumlar ile karşılaşmasına zemin hazırlar.

Bitcoin Cüzdanları

En Çok tercih Edilen 3 Bitcoin Cüzdan
En Çok tercih Edilen 3 Bitcoin Cüzdan

En çok tercih edilen bitcoin cüzdanlarını sizler için aşağıda sıraladık.

 

Bitcoin Cüzdan Hizmeti Veren Platformlar

Bitcoin cüzdanlara günümüzde birçok farklı platform üzerinden ulaşmak mümkün olur. Sanal borsa olarak da nitelendirilen birçok ana platform kullanıcılarına Bitcoin cüzdan kullanım alanı sunmaktadır. Kullanıcılar tercih edecekleri platforma giriş işlemlerini tamamladıktan sonra gerekli doğrulama sayfasını da geçerek Bitcoin cüzdanlarını aktif hale getirebilirler. Kullanıcılar güvenlik açıklarını araştırarak ve giriş aşamalarında gerekli önlemleri alarak bu platformlar aracılığı ile Bitcoin cüzdanları rahatlıkla kullanabilirler.

Masaüstü Bitcoin Cüzdanı

En sık tercih edilen dijital cüzdan modelinden birisi masaüstü Bitcoin cüzdanıdır. Bilgisayar ortamında direk olarak kullanıcılar masaüstüne bu cüzdan modelini indirip kullanmak mümkündür. Cüzdana giriş esnasında gerekli olacak dijital şifreleme ve anahtar model bilgisayarlar hafızasında otomatik olarak yer alır. Direk olarak internete bağlı olan bu cüzdanlar bu nedenle herhangi bir zaman diliminde internet içerisinden gelebilecek her türlü tehlikeye son derece açıktır. Güvenlik açısından zayıf bir koruma sistemine sahip olan masaüstü Bitcoin cüzdan modelleri bu nedenlerle küçük meblağlarda işlem yapacak olan kullanıcılar için idealdir. Büyük yatırım saklayacak olan kullanıcıların diğer cüzdan modellerini tercih etmeleri önerilir.

 

Paper Cüzdanlar

Paper cüzdan modelleri genelde her iki anahtar türü kodunun da yazılı bulunduğu cüzdan modelleridir. Paper Bitcoin cüzdan modellerinde hem Genel Anahtar kodları hem de Özel Anahtar kodları yer alır.  Bu cüzdan modellerinde büyük oranda şifreler QR kod şeklinde görüntülenir. Paper cüzdan modelleri internet ile alakası olmayan cüzdan modelleridir. Bu nedenle internet üzerinden gelebilecek tehlikeler bu modelde söz konusu olmaz. Bitcoin paper cüzdan modelleri özel tasarımlı şekilde oluşturulabileceği gibi çıktı alınarak kişiye özel olarak da hazırlanabilir.  Paper cüzdan modelleri fiziksel anlamda somut bir varlık odluğundan cüzdanın kaybolması halinde içerisinde bulunan bilgiler ışığında bütün Bitcoin miktarının kaybedilmesine neden olabilir.

Okuyunuz: Bitcoin ile Para Kazanmak

Web Bitcoin Cüzdanı ( Online Cüzdan)

Dijital sektörde belki de en sık tercih edilen Bitcoin cüzdan modeli web Bitcoin cüzdan modelidir. Bu hizmet cüzdan hizmetini veren şirketler aracılığı ile kullanıcılara sağlanır. Bu aşamada kullanıcıların dikkat etmesi gereken tek şey hizmeti aldıkları şirketin güvenilir kaynaklara sahip olup olmadığıdır.  Güven veren şirketler tercih edilerek bu hizmetlerin güvenle tercih edilmesi mümkün olur. Web cüzdan modellerinin kullanıcılara sağladığı en büyük kolaylık, günün istenildiği bir anında direk olarak kullanıcılara cüzdana erişim imkânını sunmasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir