Kredi Kartı ile Bitcoin Almak – En Uygun Yöntem

Daha önceki yazılarımda Bitcoin ve Altcoin satın almak ile ilgili detaylı bilgilere yer verdim. Bu yazımda ise kripto paralarda yaşanan yükselişi kaçırmak istemeyip, kredi kartı ile Bitcoin almak isteyenlere en uygun yöntemden bahsedeceğim. 

 

Öncelikle  Kredi kartı ile Bitcoin alabileceğiniz bir çok yerli ve yabancı borsa olduğundan sizlere bahsedeyim. Ancak bu satın almayı yaparken önemli olan en uygun komisyon oranı ile en güvenilir sitelerde işlem yapmak. Binance Borsası ise dünyada ise bu alanda en çok kullanılan ve en uygun komisyon oranlarını sunan platformdur.

 

Şimdi resimli olarak Binance Borsasına üye olma ve kredi kartı ile Bitcoin satın alma aşamasını sizlere aktaracağım. Eğer üyelik aşamasını tamamladıktan sonra direkt kredi kartı ile satın Bitcoin alma aşamasına geçebilirsiniz.

 

1. Binance Borsasına Üye Olun

bilgileri yazın ve hesap oluştur butonuna tıklayın.
bilgileri yazın ve hesap oluştur butonuna tıklayın.

Size bıraktığım Binance Linkine tıkladığınızda  yukarıdaki gibi bir ekran ile karşılaşacaksınız. Yapmanız gereken sizden istenilen mail ve şifre bilgisini girerek hesap oluşturmak. Ancak mail kullanmıyorsanız ya da tercih etmiyorsanız, mobil sekmesine tıklayıp, cep telefonu ile de üyeliğinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

 

2. Mail Üyeliğinizi Onaylayın

Mail Ya da Telefon Onayı
Mail Ya da Telefon Onayı

Hesap oluştur sekmesine tıkayıp, güvenlik resmini tamamladıktan sonra karşınıza üyelik onaylama ekranı çıkar. Mail adresinize ya da cep telefonunuza gönderilen 6 hanelik şifreyi bu ekrandan girmeniz istenir. Bu işlemi yaptıktan sonra üyeliğiniz onaylanmış ve kullanıma açılmış olur.

 

3.Kredi Kartı ile Bitcoin Almak

Bitcoin satın alma aşaması
Bitcoin satın alma aşaması

Üyelik onayı sonrası karşınıza yukarıda resimde görüldüğü gibi bir seçenek çıkacaktır. Size nakit para, başka bir platformdan kripto para transferi ya da kredi kartı ile Bitcoin satın alma seçeneği sunulur. En altta bulunana ” Kredi kartınız ile kripto alın ” seçeneğini tıklayın.

 

4. Fiyat Girme Aşaması

Banka Kartı ile Bitcoin Alma
Banka Kartı ile Bitcoin Alma

Ne kadar Türk Lirasına denk gelecek şekilde Bitcoin satın almak istiyorsanız TRY kısmına giriniz. Girdiğiniz rakam sonucunda altta Bitcoin miktarı olarak size görünecektir. Ben 1000 TL yazdığım için bana 0,003178’lik Bitcoin tanımlandı. Tabi bu rakam Bitcoin fiyatına göre değişiklik gösterebilir.

 

Sizde satın alacağınız miktarı girdikten sonra ” Buy BTC ” ya da ” Bitcoin Al ” seçeneğine tıklayın. Karşınıza gelen ödeme ekranı ile tüm işleminizi tamamlamış olacaksınız.

 

Not: Normalde Binance Borsası 2 Bitcoin’e kadar yapılan işlemler için kimlik onayı istememektedir. Ancak kredi kartı ile alım işlemlerinde değişliğe gidip sizden kimlik onayı talep edebilir. Bu durumda profil >> Kimlik Onayı onayı sekmesine tıklayıp gerekli işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

 

Kredi Kartı ile Bitcoin Alımlarında Bilinmesi Gerekenler

Öncelikle oluşturmuş olduğum bu yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi içermemektedir. Her zaman en doğru karar sizin vermiş olduğunuzdur. 

 

Eğer daha önce Bitcoin hakkında bilgi sahibi değilsiniz öncelikle Bitcoin nedir ve Altcoin nedir gibi yazıları okumanızı tavsiye ederim. Bu yazıları okuduktan sonra daha bilinçli bir yatırımcı olacaksınız. Yatırım yapacaksınız öncelikle elinizde hazır bulunan nakit paranın belirli bir kısmı ile yapmalısınız. Tüm paranızı yatırım araçlarına yatırmak ya da borç ile alım satım yapmak hiç bir zaman mantıklı bir seçenek değildir.

 

Eğer Binance Borsası üzerinden Altcoin alım satımları da yapacaksanız mutlaka Binance Kullanım Rehberi başlıklı yazıyı inceleyiniz. Bu yazıda ihtiyacınız olan tüm alım satım bilgilerine ulaşabilirsiniz.

 

Aklınıza takılan konularda yorumlar bölümünden benimle iletişime geçebilirsiniz. Sorularınız en kısa zamanda cevaplandırılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir